Fixtures 2018


Tournament Semi-Finals:

Week of Sept. 9th to Sept. 15th

Cup Semi-Finals: 

(1) Winner Group-A vs Winner Group C
(2) Winner Group B vs Winner Group D



Shield Semi-Finals:

(3) Second in Group-A vs Second in Group-C
(4) Second in Group-B vs Second in Group-D



Plate Semi-Finals:

(5) Caulry vs Third in Group-C
(6) Third in Group-B vs Third in Group-D



Trophy Semi-Finals:

(7) Cill Óige vs Fourth in Group-C
(8) Fourth in Group-B vs Fourth in Group-D



Group Phase Fixtures:

 Round - 1  Match Week :  Aug. 19th to Aug. 25th
   venue  

 Group-A  Caulry  Caulry  v  Garrycastle
 Group-A  Rosemount /Castledaly  Cill Óige  v  St. Lomans
         
 Group-B  Ballymore  Millmore Gaels  v  Tubberclair
 Group-B  Rochfortbridge  St. Marys R'bridge  v  Padraig Pearses
     
 Group-C Shandonagh Shandonagh v Athlone
 Group-C TBD St. Manchan Gaels v Lilliput Gaels
     
 Group-D Moate Moate All-Whites v Mullingar Shamrocks
 Group-D Milltownpass Milltownpass v The Downs


 Round - 2  Match Week :  Aug. 26th to Sept. 1st
   venue  

 Group-A  Lakepoint  St. Lomans  v  Caulry
 Group-A  Garrycastle  Garrycastle  v  Cill Óige
         
 Group-B  Tubberclair  Tubberclair  v  St. Marys R'bridge
 Group-B  Woodmount  Padraig Pearses  v  Millmore Gaels
 
 Group-C Athlone Athlone v St. Manchan Gaels
 Group-C TBD Lilliput Gaels v Shandonagh
     
 Group-D Milltownpass Milltownpass v Mullingar Shamrocks
 Group-D The Downs The Downs v Moate All-Whites


 Round - 3  Match Week :  Sept. 2nd to 8th
   venue  

 Group-A  Garrycastle  Garrycastle  v  St. Lomans
 Group-A  Rosemount/Castledaly  Cill Óige  v  Caulry
         
 Group-B  Tubberclair  Tubberclair  v  Padraig Pearses
 Group-B  Ballymore  Millmore Gaels  v  St. Marys R'bridge
     
 Group-C TBD Lilliput Gaels v Athlone
 Group-C Shandonagh Shandonagh v St. Manchan Gaels
     
 Group-D Springfield Mullingar Shamrocks v The Downs
 Group-D Moate Moate All-Whites v Milltownpass


Tournament Semi-Finals and Finals:

Week of Sept. 9th to Sept. 15th

Cup Semi-Finals: 

(1) Winner Group-A vs Winner Group C
(2) Winner Group B vs Winner Group D

Cup Final: Winner (1) vs Winner (2)


Shield Semi-Finals:

(3) Second in Group-A vs Second in Group-C
(4) Second in Group-B vs Second in Group-D

Shield Final: Winner (3) vs Winner (4)


Plate Semi-Finals:

(5) Third in Group-A vs Third in Group-C
(6) Third in Group-B vs Third in Group-D

Plate Final:  Winner (5) vs Winner (6)


Trophy Semi-Finals:

(7) Fourth in Group-A vs Fourth in Group-C
(8) Fourth in Group-B vs Fourth in Group-D

Trophy Final: Winner (7) vs Winner (8)